Zdravé obličky = krásne vlasy
Ako spolu súvisí zdravie obličiek a krásnych vlasov? Podľa TČM sa na vlasoch priamo prejavuje energia Obličiek a Pečene a kvalita a množstvo krvi. Keďže žena je predurčená krvou a muž energiou Obličiek, jasne sa nám črtá odlišný dôvod vypadávania vlasov u žien a u mužov.
U žien je vypadávanie vlasov spojené skôr s nedostatkom krvi, zlou kvalitou krvi alebo s prehradením toku krvi. Stáva sa to často po pôrode, keď žena jednak stratí množstvo krvi, ale takisto krv má tendenciu stagnovať.
U mužov je vypadávanie vlasov skôr zapríčinené oslabením energie Obličiek, nadmernou sexuálnou aktivitou a nedostatočnou revitalizáciou. Vek hrá dôležitú úlohu či už u žien alebo u mužov. Starnutím sa energia Obličiek prirodzene znižuje a tým sa vlasy stávajú menej kvalitnými.
V konečnom dôsledku vypadávanie vlasov je dané faktom, že krv neprekrvuje dostatočne vlasový váčok a tým celý vlas, ktorý nakoniec vypadne. Prvým krokom pri liečbe vypadávania vlasov je náprava a nasmerovanie cirkulácie krvi do pokožky hlavy.
Negatívne emócie obličiek
Sú nimi strach, des, podliehanie obavám, lakomosť, pocit, že nemôžem iným dávať, vzťahovačnosť, podozrievavosť, málo odvahy... Nadmiera týchto emócií oslabuje obličky.
Orgánové hodiny obličiek
Ich čas je medzi piatou až siedmou hodinou podvečer, kedy sa neodporúča piť priveľa tekutín, aby sa zbytočne nezaťažovali. Močový trakt má orgánové hodiny predtým, teda od tretej do piatej hodiny popoludní. Ich živlom je v čínskom pentagrame prirodzene voda, o ktorú sa starajú aj v našom tele. Ich chuťou je slaná chuť, no v prirodzenej forme. Tá sa, podľa východnej dietetiky, vyskytuje napríklad v morských riasach, jedlých gaštanoch a póre.
Farba, ktorá im prináleží je čierna a modrá. Potreba nosenia oblečenia týchto farieb naznačuje oslabenie tohto orgánu.
Čínska a západná medicína sa vcelku zhodli vo funkciách obličiek a močového traktu. Je všeobecne známe najmä to, že riadia vodné hospodárstvo v tele.
A čo na to hovorí klasická západná medicína?
Obličky sú párový orgán, ktoré slúžia na filtráciu krvi a na vylučovanie odpadových látok z nášho organizmu. Preto si vyžadujú náležitú starostlivosť. Ak nám majú dobre slúžiť, nesmieme ich zanedbávať.
Správnou starostlivosťou a dodržiavaním určitých zásad je možné sa vyhnúť rôznym ochoreniam obličiek, medzi ktoré patria:
Anémia
Príčiny vzniku:
- objemné alebo dlhodobé skryté krvácanie
- porucha krvotvorby
- nedostatok železa, vitamínu B12, kyseliny listovej
- zvýšený rozpad červených krviniek
- ochorenia obličiek
V obličkách sa tvorí hormón erytropoetín. Ten stimuluje vznik červených krviniek v kostnej dreni. Ak sú obličky choré, jeho produkcia sa znižuje a tým klesá aj tvorba červených krviniek. Vzniká tak anémia, ako súčasť ochorenia obličiek.
Vysoké hodnoty draslíka v krvi
Organizmus sa ťažko vyrovnáva s jeho prebytkom aj poklesom. Z tela sa vylučuje obličkami. Je veľmi náročné udržiavať jeho hladinu v normálnom stave. Jeho zvýšená hladina sa začne prejavovať väčšinou až pri zlyhávaní obličiek.
Vysoký krvný tlak
Je to súhrn metabolických ochorení, pri ktorých dochádza k poruche hladiny tukov a cholesterolu v krvnej plazme. Jedná sa buď o ich zvýšenú hladinu alebo poruchu odbúravania z krvi.
Srdcovocievne ochorenia
Ochorenia obličiek spôsobujú aterosklerózu, teda kôrnatenie tepien. Je to najmä vysokým krvným tlakom, ktorý pri nich často vzniká. Ateroskleróza je potom rizikovým faktorom na vznik srdcovocievnych ochorení.
Hyperurikémia
Je to zvýšená koncentrácia kyseliny močovej v krvi. Môže ju spôsobovať viacero faktorov:
- zvýšený energetický príjem
- zvýšená konzumácia najmä červeného mäsa
- vysoká konzumácia rýb alebo plodov mora
- zvýšená konzumácia fruktózy a iných cukrov
- konzumácia piva a destilátov
- nedostatočná telesná aktivita
Môže spôsobiť tvorbu močových kameňov alebo ochorenie zvané dna. Je to ochorenie, pri ktorom sa kryštáliky kyseliny močovej ukladajú v kĺboch dolných končatín.
Ako sa starať o svoje obličky?
Je lepšie sa venovať zdraviu a prevencii ako chorobe. Čo teda treba robiť aby boli obličky zdravé alebo aby sme im pomohli vyzdravieť?
- Prestať fajčiť
- Vyhýbať sa alkoholu
- Udržiavať zdravý životný štýl
- Správne sa stravovať
Je veľmi dôležité čo dodávame nášmu organizmu. Strava je to čo sa odzrkadlí na našom zdraví. Musí byť vyvážená a obsahovať všetky zložky v správnom pomere.
- Znížte spotrebu hlavne červeného mäsa
- Dodržiavajte pitný režim
- Absolvujte preventívne vyšetrenia
A po ktorých produktoch môžeme siahnúť z DuoLife, aby sme si podporili zdravie našich obličiek?
Produkty kúpiš TU